Metal Kadın

Bülten

Bültene üye olarak yeni ürünlerden haberdar olun.

Hakkımızda

 

 

 

Metal Kadın  kurucu ortaklarından Özge OLGAÇ; 1981 yılında İstanbulda doğdu.Lise eğitimini İç Mekan Tasarımı Bölümünde tamamlamasının ardından, 2003 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar fakültesi, İç Mimarlık Bölümünden mezun oldu .Çeşitli firmalarda iç mekan  ve mobilya tasarımı ile birlikte uygulama projesi alanlarında çalıştı.

İçsel yolculuğunda ,sanat ve tasarım ile birlikte yol alan ve  2005 yılında başladığı  latin dansları serüvenine halen devam eden OLGAÇ ,dansın yanı sıra bu süreçte edebiyatla da ilgilendi.

Deneme yazılarının,  edebiyat dergilerinde yayımlanmasının ardından, ilk çocuk öykü kitabı olan Melodinin Küçük Sırrı ,2014 yılında okurlarıyla buluştu .OLGAÇ, sanat ve tasarım sürecine kurucusu olduğu Metal Kadın markası ile devam etmektedir.

 

 

 

Metal Kadın  kurucu ortaklarından Sezen Köse TİNG 1980 yılında İstanbulda doğdu.İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi, Orman Endüstri Mühendisliği Bölümünden  2003 yılında mezun olan TİNG , çeşitli firmalarda ofis mobilyaları ve dekorasyon üzerine çalışmalarını sürdürmesinin ardından,on yıllık tecrübenin  sonunda ,2012 yılında 8 Ofis firmasının kurucu ortağı olarak  iş hayatına  devam etti.

Katılmaya hak kazandığı, Özyeğin  Üniversitesi ve Goldman  Sachs işbirliğiyle düzenlenen Onbin Kadın Girişimci Programını 2013 yılında tamamladı. 2015 yılında ise Marmara Üniversitesi İş Güvenliği ve Uzmanlığı Bölümünde Yüksek Lisans Programını tamamlayan TİNG, halen kurucusu olduğu 8 Ofis ve Metal Kadın firmalarında çalışma hayatına devam etmektedir.